AAA North State Tournament

(February 12, 13, 15 and 16, Heritage Academy)

girls

12 February

Game 1: Winston vs. Indianola Academy, 16h

Game 2: Bayou vs. Starkville, 6:30 pm

February 13

Game 3: Leake Academy vs. Lee, 5:15 pm

Game 4: North Delta vs. Heritage, 7:45 pm

February 15

Game 5: Winner Match 2 vs Match Winner 3, 4 pm

Game 6: Winner of Game 1 vs. Winner of Game 4, 5:15 pm

February 16

Game 7: Game of consolation, at 13 hours.

Game 8: Championship, 2:15 pm

boys

12 February

Game 1: Indianola vs Winston, 5:15 pm

Game 2: Bayou against Canton, 19:45.

February 13

Game 3: Leake Academy vs. Kirk, 4 pm

Game 4: Heritage Academy vs. Lee, 6:30 pm

February 15

Game 5: Winner of Game 1 vs Winner of Game 3, 6:30 pm

Game 6: Match 2 Winner vs. Match 4 Winner, 7:45 pm

February 16

Game 7: Game of consolation, 16h.

Game 8: Championship match, 5:15 pm

Tournament Region 3-5A

(February 13-15, CCHS and DSU)

girls

February 13 (CCHS)

Game 1: Canton vs. Neshoba Central, 4 pm

Game 2: Holmes County Central vs. Cleveland Central, 7pm.

February 15 (DSU)

Game 3: Game of consolation, 16h.

Game 4: Championship game, 7 pm

boys

February 13 (CCHS)

Game 1: Holmes County vs. Canton, 5:30 pm

Game 2: Cleveland Central vs. Neshoba Central, at 8:30 pm

February 15 (DSU)

Game 3: Solace Game, 5:30 pm

Game 4: Championship match, 8:30 pm

Tournament Region 3-3A

(February 12-14, Yazoo County High School)

girls

12 February

Game # 1: # 3 Humphreys Co. vs. No. 6 J.Z. George, 4 pm

Game 2: Amanda Elzy N ° 4 vs Charleston N ° 5, 19h.

February 14th:

Game 3: Ruleville Central # 1 vs. winner of Game 2, 4pm.

Game 4: N ° 2 Yazoo County vs. Winner n ° 1, 19h.

February 15

Game 5: Game of consolation, 16h.

Game 6: Championship game at 7 pm

boys

12 February

Game 1: Amanda Elzy N ° 3 vs Humphreys Co. N ° 6, 5:30 pm

Game 2: No. 4 Ruleville Central vs. No. 5 J.Z. George, 8:30 pm

February 14th

Game 3: winner of the second match, Yazoo County vs.

4th match: winner of the second match, Charleston vs.

February 15

Game 5: Consolation Game, 5:30 pm
Game 6: Championship match, 8:30 pm

Tournament Region 3-2A

(February 11, 12, 14 and 15, O'Bannon High School)

February 11th

girls

Game 1: Tallahatchie West No. 4 vs West Bolivar No. 5, 5 pm

12 February

Game 2: Leland No. 2 vs No. 7 South Delta, 16h.

Game 3: Riverside # 3 vs # 6 O 'Bannon, 7pm

February 14th:

Game 4: Winner of match 2 vs Winner of match 3, 4 pm

Game 5: Coahoma Co. No. 1 vs. winner of Game 1, 7 pm.

February 15

Game 6: Game of consolation, 4 pm

Game 7: Championship game at 7 pm

boys

February 11th

Game 1: No. 4 O'Bannon vs. No. 5 South Delta, 6:30 pm

12 February

Game 2: No. 2 West vs Bolivar No. 7 Riverside, 5:30 pm

Game 3: Tallahatchie West No. 3 against Leland No. 6, 8:30 pm

February 14th
Part Four: winner of the second match against the third winner at 5:30 pm

Game 5: Coahoma Co. No. 1 vs. winner of Game 1, 8:30 pm

February 15

Game 6: Solace Game, 5:30 pm

Game 7: Championship match at 8:30 pm

Region 2-2A

February 12, 14 and 15, Bruce High School

girls

12 February

Game 1: Bruce vs. Eupora, 16h

Game 2: East Webster vs. Leflore Co., 7pm.

February 14th

Game 3: Calhoun City vs. Winner of Game 1, 4 pm

Game 4: Northside vs. Winner of the game 2, 19h

February 15

Game 5: Game of consolation, 16h.

Game 6: Championship game at 7 pm

boys

12 February

Game 1: Bruce vs. Eupora, 5:30 pm

Game 2: Leflore Co. vs Northside at 8:30 pm

February 14th

Game 3: East Webster vs. Match 2 winner, 5:30 pm

Fourth match: Calhoun City vs. winner of the first match, 8:30 pm

February 15

Game 5: Consolation Game, 5:30 pm

Game 6: Championship match, 8:30 pm

Tournament Region 3-1A

(February 13-14, at Ray Brooks)

February 13

girls

Simmons game no. 1 vs 4 Coldwater, 4pm.

Game 2: Shaw No. 2 vs Ray Brooks No. 3, 7 pm

February 14th

Game 3: Game of consolation, 16h.

Game 4: Championship game, 7 pm

boys

February 13

Game 1: Ray Brooks No. 1 vs No. 4 Coldwater, 5:30 pm

Game 2: Simmons # 2 vs # 3 Shaw, 8:30 pm

February 14th

Game 3: Solace game for boys, 5:30 pm

Game 4: Championship match, 8:30 pm